Książkowy secondhand czyli Nextplease!

Z początkiem czerwca tego roku zaczęła działać pierwsza aplikacja mobilna umożliwiająca wymianę przeczytanych książek. Stworzona przez Justynę Staśkiewicz oraz Daniela Wojciechowskiego, dwójki studentów, którzy jako cel postawili sobie usprawnienie obiegu książek akademickich wśród środowiska studenckiego. Aplikacja Nextplease! dostępna jest w systemach Android i iOS. Narzędzie to jest całkowicie darmowe a dzięki niemu czytelnicy mogą nabyć nowe interesujące ich książki, pozbyć się tych które już przeczytali oraz co równie ważne poznać osoby o podobnych gustach literackich.

Przy pomocy geolokalizacji (nazwa miejscowości, zasięg kilometrów) użytkownicy mogą podzielić się swymi zasobami książkowymi lokalnie: wśród swych sąsiadów, czy mieszkańców tej samej dzielnicy / osiedla.

Podczas rejestracji konta możliwe jest dodanie wszystkich książek oraz publikacji jakie posiada się w domowej bibliotece. Podczas każdej transakcji wymiany dostępna jest również usługa oceny danego profilu. Dzięki temu możemy przed wymianą zorientować się czy cała transakcja była bezproblemowa, zapoznać się z kwestią wysyłki, stanem otrzymanej książki itp.

Na chwilę obecną możliwe jest wyszukiwanie tytułów po nazwisku autora, gatunku literackim, tytule książki, oraz lokalizacji.

Co zatem zrobić:

  1. pobrać bezpłatną aplikacje na swój telefon
  2. zarejestrować konto, lub zarejestrować się poprzez profil facebooka
  3. uzupełnić dane, ulubione kategorie literackie, wpisać autorów oraz tytuły książek

    Jeśli konkretne pozycje nie będą dostępne na moment rejestracji aplikacja wyśle powiadomienia gdy pojawią się w obiegu.

    Po miesiącu od uruchomienia w Nextplease! jest już zarejestrowanych ponad 1500 użytkowników. Dołącz i Ty!

Tu można pobrać aplikację:

Pobierz aplikację:

Android: https://play.google.com/store/apps/details…

IOS: https://itunes.apple.com/pl/app/nextplease/id1372440047?mt=8

fanpage

https://www.facebook.com/Nextplease-%C5%82atwa-wymiana-ksi%C4%85%C5%BCek-2002008250048868/