Według ubiegłorocznych zestawień Święty Mikołaj przychodzi do ponad 60% domów a z wydatków świątecznych Polacy najwięcej przeznaczają na podarunki (ponad 61% ). Co najczęściej chcemy dostać? Od wielu lat zdecydowanie królują kosmetyki (42%), ubrania, słodycze, elektronika oraz oczywiście książki.polacy-ksiazki-na-swieta-2polacy-ksiazki-na-swieta-5

Około 1/5 Polaków chciałaby znaleźć pod choinką książkę właśnie. Dlatego też koniec roku to bardzo dobry czas dla księgarni stacjonarnych i internetowych. Na sam grudzień przypada około 15% rocznej sprzedaży. Jak podaje jeden z największych portali aukcyjnych w zeszłym roku co dwie minuty ktoś kupował książkę – to zdecydowanie częściej niż jeszcze 9 czy 8 lat temu.

Jak pokazują badania książki są również jednym z najchętniej kupowanych prezentów dla dzieci. Wynika to z przekonania, iż chcemy dzieciom dawać prezenty o walorach edukacyjnych z jednej strony natomiast z drugiej fakt ten wiąże się z bardzo wysokim poziomem literatury dziecięcej, publikowanej w ostatnich latach.

Jednocześnie uważamy, że prezent (a więc i książka) musi być dopasowany do osoby obdarowywanej, przemyślany i na pewno nie przypadkowy. W przypadku pozycji książkowych darczyńca powinien wiedzieć jakie gusta czytelnicze ma osoba, która otrzyma prezent. Bardzo dobrze sprawdzą się pozycje uniwersalne: czyli bestselery lub książki laureatów tegorocznych nagród jak np. nagrody Nike, Paszport Polityki, nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego, lub twórców docenionych przez Komitet Noblowski.

Firma Proinwest Katowice ma w swej ofercie książki, które będą odpowiednim prezentem zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

Zgadzając się z twierdzeniem, że to książka właśnie jest najlepszym i uniwersalnym podarunkiem zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na pewno znajdą tu Państwo coś dla siebie i bliskich.

*w celu uzyskania szczegółowej oferty prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta, lub/i działem handlowym.